خانه > پیام کوتاه > درگاه پیام کوتاه صفر!

درگاه پیام کوتاه صفر!

خیلی وقت پیش بود که روی سرویس‌های پیام کوتاه مطالعه می‌کردم، یه موقعی که تو یه پروژه بهش نیاز بود، اما این امر رها شد تا چند وقت پیش که یکی از مشتری‌های وب همچین سرویسی ازم خواست و منم دوباره شروع به تحقیقات کردم! توضیح مفصلش رو نه حوصله دارم و نه وقت که بنویسم اما یه توضیح خلاصه بد نیست!
به طور کلی دو جور میشه از کامپیوتر پیام کوتاه فرستاد! یکی با gsm modem و یکی هم یا sms gateway . تو حالت اول یه gsm modem و یه خط ایرانسل لازم هست و یه نرم‌افزار! بعد هم ارسال می‌کنید و دریافت! روش دوم اما تو شکل زیر مشخصه:

درگاه پیام کوتاه صفر

درگاه پیام کوتاه صفر

همون‌طور که تو شکل مشخص هست، برای استفاده از این درگاه شما از طریق رایانه خود و با استفاده از شبکه جهانی اینترنت به یک سرور متصل شده و عمل مورد نظر خود را انجام می‌دهید، سپس سرور مجددا با استفاده از شبکه جهانی اینترنت فرمان خواسته شده را به درگاه شرکت مخابرات ایران که در واقع توسط یک شرکت خدمات دهی می‌شود منتقل می‌کند و از آن‌جا به بعد پیام کوتاه راه معمولی خود را از طریق زیر ساخت شرکت مخابرات طی می‌کند!
ظاهر امر این هست که شرکت‌هایی که با شرکت مخابرات همکاری می‌کنند و این درگاه‌ها در اختیار اوناست سه تا هستن:
شرکت رهیاب برای شماره هایی که اولش ۱۰۰۰ هست: http://www.rpg.ir
شرکت آتیه‌پرداز برای شماره هایی که اولش ۲۰۰۰ هست: http://www.adpdigital.com
و بالاخره شرکت مگفا برای شماره‌هایی که اولش ۳۰۰۰ هست: http://messaging.magfa.com
در بین این سه شرکت، آخری خیلی بیشتر استفاده میشه شاید به خاطر اینکه بستر ارائه سرویس‌های ارزش افزوده مثل مسابقه و نظرسنجی و … رو بهتر فراهم کرده و شاید هم به دلیل قیمت خدمات و … . شماره‌ای که اولش ۱۰۰۰ باشه هم من ندیدم ولی خوب وجود داره! ظاهرا اخیرا شماره هایی که اولش ۶۰۰۰ هست هم برای ارتباط با مردم  به نهاد ریاست جمهوری واگذار شده!
خوب دیگه برای این پست کافی هست، بعدا اگه حوصله بود بیشتر خواهم نوشت! شاید خوندن این خبر هم برای شمای نوعی جالب باشه: همراه اول پیامک انبوه را به مزایده گذاشت! خوب دیگه فعلا تا بعد!

Categories: پیام کوتاه Tags: