خانه > تجارت الکترونیک > هر جا سخن از اعتماد است …

هر جا سخن از اعتماد است …

خوب تعریف کردن این ماجرا یه خورده طولانی میشه و با جزئیات زیاد، اما یه جوری میگم که نه زیاد وقت من گرفته بشه و نه شما! اون قدیم‌ترها من یه دونه حساب بانکی داشتم قرض‌الحسنه پس‌انداز بانک صادرات بود که بابام برام باز کرده بود و یه مبلغی هم توش بود، بعد مدتی هم که از هر چی برنده شدن بود نا امید شدم! باز بابام برام عوضش کرد و شد سپرده سرمایه‌گذاری کوتاه مدت بانک صادرات. بعدها که خودم به سن قانونی رسیدم بلاهای مختلفی سر این پول آوردم! بانک رفاه، بانک مسکن و … امتحان شدند! و منم که قطعا برنده بشو نبودم که نبودم! تا اینکه رفتم دانشگاه و یه حساب تجارت برای وام دانشجویی باز کردم، چون کارت بانکی داشت و بانک تجارت شعبه دانشگاه هم خلوت بود، کم کم همه حساب های قبلی بسته شدند و همه چی رفت تو این حساب.
اون سال اول بانک ملی شعبه صنعتی هم خیلی راحت کارت بانکی می‌داد به دانشجوها اما من گفتم میخوام چیکار همون یکی بس هست و بی‌خیال شدم، سال بعدش اما که یادم نیست به چه دلیل خواستم کارت بانک ملی بگیرم دیدم قوانین‌شون عوض شده و کلی دردسر داره! خلاصه قسمت نشد مشتری بانک ملی بشیم. این بود تا اومدم دانشگاه اصفهان. داخل پرانتز بگم که تو همون سال‌ها داداش بزرگم از تلفن‌بانک بانک ملی استفاده میکرد.
دانشگاه اصفهان که اومدم برای وام دانشجویی مجبورم کردند دوباره یه حساب تجارت دیگه باز کنم! هر چی هم گفتیم بابا اینم تجارته که ما داریم گفتند نه! بعد هم برای کار دانشجویی مجبور شدیم یه حساب سیبا باز کنیم و بشیم مشتری بانک ملی و بالاخره اینکه بانک مسکن هم از سر بیکاری یه دونه کارت بانکی بدون هیچ گونه مبلغی رو داد دست ما که تعداد کارت هاب بانکی‌مون بشه ۴ تا! از بحث اصلی دور نشم! پارسال رفتم یه فرم پر کردم که به صورت الکترونیکی یا به عبارت بهتر اینترنتی بتونم از حسابم استفاده کنم، البته بعدا فهمیدم که قابلیت خاصی نیست! فقط در حد دیدن موجودی اونم با ۲۴ ساعت تاخیر و البته دیدن گزارش اتفاقاتی که روی حساب افتاده از اول تا حالا و … . اگه شما هم همچین سرویس می‌خواید می‌تونید به این آدرس برید: https://ebank.bmi.ir البته یه بار مراجعه به شعبه می‌خواد(یعنی اون موقع می‌خواست، شاید الآن نخواد).
علاوه بر این با گرفتن یه دستگاه از بانک ملی می‌شد یه کارآیی تو خونه کرد که تقریبا همه کاری بود! اما چون ۱۶۵۰۰ هزینه داشت و کمی هم پیگیری می‌خواست بی خیالش شدم. تا اینکه امروز در حالیکه داشتم دنبال چیز دیگه‌ای می‌گشتم دیدم ای بابا! بانک ملی مدت‌ها هست که همراه بانک داره و من بی‌خودی رفتم دنبال اینترنت و این چیزا! خلاصه نرم‌افزار همراه بانک رو گرفتم و نصب کردم و دارم حالشو می‌برم! نسبت به سرویس اینترنت‌شون خداس! البته باید بگم که تنها ایرادش اینه که برای هر کاری باید پیام کوتاه فرستاد و به مخابرات، ببخشید به ایرانسل! پول داد(صد البته این خیلی بهتر از رفتن تا بانک یا خودپرداز هست!). مراحل نصب و استفاده اش آسونه و البته فایل راهنما هم داره و توضیحات لازم و کافی هم توش داده شده! اگه می‌خواین دانلود و نصب کنید به این آدرس برین: http://www.bmi.ir/Fa/BMIServicesShow.aspx?sid=176
توصیه میکنم نصب و استفاده کنید، خیلی بهتر از ایستادن تو صف خودپرداز هست! اما نکته‌ای که باعث شد این عنوان برای پست انتخاب بشه حسن ختام این مطلب میشه! اولش قصد داشتم از بانک ملی تعریف کنم و بگم خیلی خوبه! و با وجود اینکه بانک‌های دیگه بعضا خدمات بیشتری از طریق تلفن همراه میدن اما باز ملی رو توصیه می‌کنم! مثلا سایت بانک ملی جزء معدود سایت‌هایی هست که فروم داره! اونم برای یه بانک! فوق‌العاده هست! با این وجود در طول یک ساعت و نیم گذشته اصلا سایت بانک ملی باز نمیشه! منم عنوان پست رو تغییر دادم!
اما گذشته از شوخی از این نرم‌افزاری که رو گوشی نصب کردم خیلی راضی هستم و به همه توصیه میکنم اگه بانکی که توش حساب دارن همچین سرویسی داره حتما ازش استفاده کنند تا دیگه نه لازم باشه برای هر کاری برن بانک و نه حتی تو صف خودپرداز منتظر بمونن. امیدوارم پست مفیدی بوده باشه!

Categories: تجارت الکترونیک Tags: