خانه > سیستم‌های مدیریت محتوا > وردپرس: طراحی درست!

وردپرس: طراحی درست!

از چندسال پیش به این طرف، یعنی از وقتی که یواش یواش کار با سیستم‎های مدیریت محتوا رو شروع کردم، تو جاهای مختلف و از طرف افراد مختلف با این سوال مواجه بودم که کدوم سیستم مدیریت محتوا بهتره؟ سوالی که تا همین چند روز پیش با تردید و با اما و اگر جواب می‎دادم، اما الان مطمئن میگم وردپرس! البته مگر اینکه واقعا شخص کاربری خاصی مدنظرش باشه که وردپرس رو برای اون کاربری مناسب نبینم.
نیوک ۸٫۳ مشهد تیم یک تحول جدی و بزرگ تو نیوک بود و جوملا ۱٫۶ هم باز یک تحول بزرگ در جوملا، تحول‎هایی که واقعا قابل صرف نظر کردن نبودند، اما مشکلاتی که این وسط من تو به روز رسانی‎ها دیدم، تو نحوه به روز رسانی، تو زمان عرضه، تو بر طرف کردن مشکلات، تو فایل‎های اضافی که بی خودی تو پروژه‎ها موندن و تو روند تغییرات و خلاصه تو همه چی! این واقعیت رو برام آشکار کرد که سیستمی که از ابتدا درست و با ساختار مناسب ساخته شده یعنی وردپرس رو نمیشه با سیستم هایی که از اول با یه طرح مشکل دار جلو رفتن مقایسه کرد، بدون شک برنده آینده بین این سیستم هایی که اسم بردم و سیستم های مشابه مثل e107 و امثال اون با وردپرس خواهد بود.
تنها سیستم مدیریت محتوایی که به نظرم میرسه من خوب بررسی نکردم و باید یه موقعی روش وقت بزارم تا نتیجه‎گیری کامل‎تری داشته باشم، سیستم دروپال هست، سیستمی که تو مقایسه‎هایی که خوندم همواره رتبه اول سیستم مناسب برای توسعه رو داشته، فکر میکنم یه موقعی باید بشینم این سیستم رو هم بررسی کنم اما بازم فکر میکنم حتی دروپال هم تو طراحی اولیه به خوبی و ساختار مندی وردپرس نبوده و به همین خاطر با دلایل من باز وردپرس بهترین گزینه خواهد بود.