خانه > وردپرس > نمایش خلاصه نوشته در وردپرس!

نمایش خلاصه نوشته در وردپرس!

امروز بنابر نیازی که تو یه پروژه بود داشتم انواع روش‌های مشاهده خلاصه مطلب تو وردپرس رو بررسی می کردم، که دیدم سه تا روش اصلی برای این‌کار وجود داره:
اولین روش استفاده از دستور()the_excerpt به جای دستور ()the_content در قالب مورد استفاده هست. در این روش اگه موقع نوشتن متن قسمت خلاصه رو هم پر کرده باشین، که خوب همون خلاصه رو نشون میده و در غیر این صورت ۵۵ کلمه اول رو نشون میده. بد نیست اما چون دستکاری قالب می‌خواد فعلا می‌زاریمش کنار!
روش دوم کمک گرفتن از ادیتور وردپرس هست! بله درسته این ادیتور یه دکمه برای مشخص کردن پایان خلاصه داره! با کلیک روی این دکمه هر جای متن که باشیم، تا اونجا خلاصه محسوب میشه و به جز درحالتی که داریم صفحه مخصوص اون مطلب را می‌بینیم (single.php) در بقیه حالت‌ها یعنی در آرشیو و در صفحه اصلی همین خلاصه نشون داده میشه. الان من آخر همین پارگراف یه دونه ادامه میزارم!

بالاخره سومین روش استفاده از افزونه‌هایی هست که برای این‌کار هستن که حسش نیست!
خوب من تصمیم گرفتم که از روش دوم استفاده کنم، شما هم اگه علاقه مند شدید بیشتر در موردش بدونید برید اینجا و کل متن رو مطالعه کنید، اگه فرصت شد توضیحات بیشتر در مورد این روش رو هم خواهم نوشت.

Categories: وردپرس Tags:
 1. بچه ایرونی
  21 آگوست 2010 در 12:46 | #1

  Opera 10.00 Windows XP

  آقا دمت گرم خیلی کمکم کرد. اگه می شه مطالب مربوط به وردپرس رو بیشتر کن! مثلا نمایش لیست عناوین یک دسته خاص یا بنداگشتی ها. ممنون

 2. noman
  18 اکتبر 2012 در 11:17 | #2

  Firefox 14.0.1 Windows 7

  عالی بود .

 1. بدون بازتاب