ساخت ایران …

کم کم این سریال های شبکه خانگی دارن جای خودشون رو باز میکنن و میشه به جای دیدن چرندیاتی که اون وری ها به اسم سریال تحویل‌مون میدن، بشینم سریال های ساخت خودمون رو ببینیم! بعد از قهوه تلخ و قلب یخی کم کم اوضاع فروش این ها هم بهتر شده و مسائل کپی رایت کمی بیشتر رعایت میشه و … بگذریم!
یکی از سریال هایی که برای شبکه خانگی تهیه شده، «ساخت ایران» نام داره! نویسنده خشایار الوند و مشاور فیلمنامه پیمان قاسم خانی و کارگردان هم محمدحسین لطیفی. تا الان ۶ تا قسمتش اومده، منم این دو روز دیدم و خیلی هم به دلم نشست. داستان از اونجا شروع میشه که یه دانشمند ایرانی (بهنام تشکر-دکتر افشارجم) یه پودر ساخته که میتونه هر آبی رو به آب گوارای نوشیدنی تبدیل کنه و این آب نوشیدنی در عین حال کار سوخت رو هم میکنه و به جای بنزین قابل استفاده هست، اون هم بدون آلودگی …!
بعد میره برای ثبت اختراع و … و این وسط تهید میشه و … خلاصه این ور رو کارش سرمایه گذاری نمیشه و پا میشه بره اون ور که با ماشین بهش میزنن و یه دزد هم کیفش رو برمیداره (امین حیایی-غلام حسین) و بعد از اتفاقاتی، غلام حسین به جای دکتر پا میشه پاریس! و اونجا پای شرکت دوریس برای سرمایه گذاری رو این کار میاد وسط که فرهاد اصلانی یکی از افراد اون شرکت هست و یه خانوم لبنانی هم نقش دختر صاحب شرکت رو بازی میکنه که فارسی یاد گرفته و … جمشید(محمدرضا گلزار) هم دوست غلام حسین هست که اونجا ماری جوانا تولید میکنه! و …
عکس کاورهای این شیش قسمت رو هم براتون میزارم …

 1. کاظمی
  2 می 2012 در 14:20 | #1

  Firefox 4.0b1 Windows 7

  سلام
  اقای نوروزی

  اتفاقا منم دارم این سریال را دنبال میکنم
  امیدوارم این سریال بیدار باشی باشه واسه ی
  مسولانی که اصلا به دانش و اختراعات بچه های ایران اهمیتی نمیدن
  توی ایران کم نیستن افشار جم هایی که هیچ کس بهشون اهمیت نمیده
  از وبتون خوشم اومد
  موفق باشید

 1. بدون بازتاب